Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022 - Renault Megane E-Tech

Kategoria Stylowy Samochód Roku należy do najtrudniejszych z dwóch powodów - to tu uruchamiamy najskrytsze zakątki naszego gustu, a po drugie, ta kategoria liczyła też najwięcej kandydatów. W tym roku główną nagrodę zdobyło Renault Megane E-Tech.

Autor: Filip Buliński 09 06 2022

Poczucie stylu jest mocno subiektywnym tematem, ale są auta, które zdobywają naszą uwagę w ułamek sekundy. Takim autem jest Renault Megane E-Tech, które aż emanuje francuskim charakterem.

Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022 - Renault Megane E-Tech

Producenci przyzwyczaili nas do udziwnień w kwestii projektowania aut elektrycznych, natomiast Renault pokazało, że można wyróżnić się z gracją, szczególnie w dwu- lub trzykolorowym malowaniu. Uwagę zwracają LED-owe ścieżki, które łączą główne reflektory z załamaniem zderzaka czy subtelny pas świateł z tyłu.

Aż trudno uwierzyć, że stylistom udało się jeszcze w kompaktowym nadwoziu zmieścić zgrabnie opadającą od słupka B linię dachu. Całość sprawia, że Megane E-Tech wygląda jak odważnie narysowany prototyp. Tylko że renault w tym przypadku wcale nie jest prototypem.