SPONSORZY: bat Audioteka Motus

Rodzinny Samochód Roku

wróć do kategorii

Można zachwycać się osiągami czy gadżetami, ale w wielu rodzinach samochód ma być przede wszystkim, no cóż, rodzinny. To nie tylko skupienie się na przestrzeni wewnątrz, ale i łatwości użytkowania czy przemyślanych rozwiązaniach. Niezwykle liczne są tutaj SUV-y, ale to nie znaczy, że inne modele nie mają nic do powiedzenia.

Kiedyś rolę samochodu rodzinnego pełnił zwykły kompakt, później rolę te przejęły kombi, by zostać wyparte przez SUV-y. O tym, jak istotne i różnorodne są potrzeby dzieci, wiedzą najlepiej sami rodzice. Najlepiej więc zaprojektowane samochody rodzinne muszą być nie lada wszechstronne, by zaspokoić potrzeby wszystkich członków. Czy oznacza to, że muszą być nudne i stać się efektem kompromisu? Oczywiście, że nie!

W tej kategorii rywalizować będą:

  • Mazda CX-60 Diesel
  • Mitsubishi ASX
  • Mercedes GLC
  • Citroën e-C4 X
  • Toyota Corolla Cross
  • KIA EV6 GT
  • Dacia Sandero Stepway
  • Renault Austral
  • Land Rover Defender

Kandydaci

Toyota Corolla Cross

Aż trudno uwierzyć, że tak długo czekaliśmy na podniesioną Corollę. Ma ona wpisać  się w lukę pomiędzy C-HR i RAV4. Dodajmy do tego sprawdzony układ hybrydowy i przestronne wnętrze, a okaże się, że Japończycy mają w segmencie bardzo mocnego zawodnika.

Mercedes GLC

Druga generacja bestsellera Mercedesa poprawia nieliczne błędy i dalej proponuje klientom auto, które pokochali. Czy chodzi o rozwinięte, całkiem niezłe multimedia, czy też oszczędny silnik Diesla, GLC ma do zaoferowania naprawdę dużo.

Kia EV6 GT

Jeszcze kilka lat temu atrakcyjna stylistycznie Kia z napędem o mocy przekraczającej 500 KM była jedynie wytworem fantazji. Dziś można wyjechać takim autem z salonu. Auto kusi zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, ale czy w pogoni za mocą i wyglądem nie zaniedbano innych aspektów?

Mitsubishi ASX

Obszerne wnętrze, przyjemna dla oka stylistyka czy całkiem konkurencyjny cennik to mocne karty w ręku Mitsubishi. Dodajmy do tego 5-letnią gwarancję i okazuje się, że ASX jest interesującą propozycją dla wielu osób.

Citroen e-C4 X

To innowacyjna alternatywa. Citroen e-C4 łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a oraz ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana. Wygląda to naprawdę nieźle, ale czy to jedyne, co ma do zaoferowania ten francuski samochód?

Mazda CX-60 Diesel

Jeśli wskazać jeden model, który pokazuje jak bardzo Mazda idzie pod prąd, byłoy to CX-60 z ogromną jednostką Diesla. 6-cylindrowy silnik jest jednak oszczędny i zapewnia ponad 1000 km zasięgu na jednym tankowaniu. W środku: skóra nappa i drewno z klonu japońskiego.  Nikt nie łączy tak materiałów jak Japończycy.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie. Dane nie są obowiązkowe, jeśli chcesz jedynie oddać głos