Samochód Roku
Wirtualnej Polski 2023

Po raz szósty wybieramy najlepsze auta na rynku

Laureaci poprzednich edycji

Kategorie

Samochód roku internautów WP

Jedną kategorię, już tradycyjnie, oddajemy Wam – naszym czytelnikom. To Wy decydujecie, który model okazał się zdecydowanie lepszy niż konkurencja i który z nich zasługuje na szczególną uwagę. W tej kategorii znaleźć można wszystkie zgłoszone do plebiscytu samochody.

sprawdź

Samochód Roku Wirtualnej Polski

Jak co roku dziennikarze motoryzacyjni z serwisów Autokult.pl i AutoCentrum.pl wybierają najlepsze samochody w swojej klasie dostępne na polskim rynku. Który model okazał się największym zaskoczeniem? Czy w dobie SUV-ów można jeszcze przebić się czymś innym na rynku i czy żeby mieć "fajne" auto trzeba wydać fortunę?

Luksusowy Samochód Roku

W tej kategorii doceniamy szeroko pojęty luksus. Czy kluczowe są tu rozmaite gadżety, które zrobią wrażenie na osobach postronnych, czy też wygoda, jaką potrafi dostarczyć tylko ręcznie wykonane wnętrze limuzyny? Okazuje się, że w szranki stają też zelektryfikowane SUV-y…

Technologiczny Samochód Roku

Jeszcze nigdy motoryzacja nie rozwijała się w takim tempie. Pierwsze co przychodzi do głowy to oczywiście baterie i silniki elektryczne, które podniosły poprzeczkę wydajności do niespotykanego poziomu. Z drugiej strony mamy niezliczone systemy bezpieczeństwa, a w niektórych przypadkach umiejętność coraz bardziej autonomicznej jazdy. Konkurencja będzie zacięta!

Rodzinny Samochód Roku

Można zachwycać się osiągami czy gadżetami, ale w wielu rodzinach samochód ma być przede wszystkim, no cóż, rodzinny. To nie tylko skupienie się na przestrzeni wewnątrz, ale i łatwości użytkowania czy przemyślanych rozwiązaniach. Niezwykle liczne są tutaj SUV-y, ale to nie znaczy, że inne modele nie mają nic do powiedzenia.

Wnętrze Roku

Możemy zachwycać się nadwoziem, ale najczęstszy kontakt z pojazdem dzieje się właśnie w kabinie. Tutaj rozwinęły się różne szkoły: niektórzy skupili się na gigantycznych ekranach, inni starają się ograniczać rolę elektroniki. Na komfort składa się nie tylko ergonomia, ale i użyte materiały czy jakość spasowania. Wybór nie będzie prosty.

Stylowy Samochód Roku

Kategoria, która wzbudziła największe zainteresowanie – w żadnej innej nie znajdziemy tyle modeli. Trudno się dziwić, nie od dziś wiadomo, że auto kupuje się "oczami". Ostre linie, ponadczasowy styl, a może krzykliwy kolor? Strategii było wiele, zwycięzca może być tylko jeden.

Sportowy Samochód Roku

Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać – wtedy, gdy powstał drugi samochód. Choć czasy dla fanów motoryzacji stają się coraz cięższe, w kategorii sportowego samochodu roku znaleźć można szeroki przekrój propozycji – od klasyki w postaci 911 przez hothatcha aż do SUV-a z potężnym silnikiem.

Miejski Samochód Roku

Stanie w korkach, niskie prędkości, ciasne miejsca parkingowe – miejskie auta nie mają lekkiego życia. Dlatego z tym większą starannością przyglądamy się propozycjom producentów. Nie ma tu już żadnego auta z jednostką Diesla, a prąd coraz bardziej zyskuje na roli.

sponsorzy:
bat Audioteka Motus