SPONSORZY: bat Audioteka Motus

Luksusowy Samochód Roku

wróć do kategorii

W tej kategorii doceniamy szeroko pojęty luksus. Czy kluczowe są tu rozmaite gadżety, które zrobią wrażenie na osobach postronnych, czy też wygoda, jaką potrafi dostarczyć tylko ręcznie wykonane wnętrze limuzyny? Okazuje się, że w szranki stają też zelektryfikowane SUV-y…

I choć elektryfikacja "ma się mocno", tak w tej kategorii znalazło się miejsce też dla legendarnego już silnika V12. Coraz bardziej widać też zupełnie inne podejście do luksusu. Z jednej strony może on być nierzucającym się w oczy, co z pewnością docenią niektórzy klienci. Z drugiej można też ostentacyjnie chwalić się dorobkiem. Dla każdego coś miłego…

W tej kategorii rywalizować będą:

  • BMW i7
  • Rolls-Royce Phantom
  • Lexus RX
  • Mercedes EQS SUV
  • Jaguar F-Pace SVR 1988 Le Mans

Kandydaci

Mercedes EQS SUV

Najwyżej pozycjonowany elektryk Mercedesa. Nie tylko wyróżnia się wielkością, ale i możliwością zabrania na pokład siedmiu osób, gigantycznym i robiącym wrażenie ekranem hyperscreen czy też niskim oporem aerodynamicznym, co pozytywnie wpływa na zasięg.

Lexus RX

Pierwsza w hybrydzie turbodoładowana hybryda, elektryczny napęd na tylną oś, która dodatkowo jest skrętna czy też adaptacyjne światła oparte na systemie luster. RX może nie krzyczy stylistyką o swoich możliwościach, ale jest to auto, w którym człowiek zaczyna odpoczywać już od pierwszego kilometra.

BMW i7

Pierwsza na świecie limuzyna z napędem elektrycznym. Drzwi, które same otwierają się po naciśnięciu przycisku. Bateria, która pozwala na pokonywanie długich tras. Pierwszy w segmencie 31-calowy ekran, który tworzy prawdziwą salę kinową, a przede wszystkim, stylistyka, która nikogo nie pozostawia obojętnym.

Rolls-Royce Phantom

Phantom nie konkuruje z samochodami, ale z łodziami, helikopterami czy innymi naprawdę luksusowymi pozycjami. To bardziej czyste płótno, które konfiguruje klient tylko i wyłącznie dla siebie. Przeszycia na tapicerce przedstawiające motyw florystyczny? „Gwiezdna” podsufitka z mapą nieba w dniu urodzin? Tutaj naprawdę nie ma żadnych granic – w tym cenowych.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie. Dane nie są obowiązkowe, jeśli chcesz jedynie oddać głos