SPONSORZY: bat Audioteka Motus

Miejski samochód roku

wróć do kategorii

Stanie w korkach, niskie prędkości, ciasne miejsca parkingowe – miejskie auta nie mają lekkiego życia. Dlatego z tym większą starannością przyglądamy się propozycjom producentów. Nie ma tu już żadnego auta z jednostką Diesla, a prąd coraz bardziej zyskuje na roli.

Nie oznacza to jednak, że samochód miejski można jednoznacznie zdefiniować. Dla niektórych będzie to małe auto, dla innych SUV z doskonale wysoką pozycją za kierownicą. Inni z kolei będą doceniać niskie spalanie, o które tak trudno w warunkach miejskich.

W tej kategorii rywalizować będą:

  • Seres 3
  • Jeep Avenger
  • Toyota Corolla Cross
  • Dacia Sandero Stepway
  • Škoda Enyaq Coupe RS

Kandydaci

Jeep Avenger

Produkowany w Polsce Avenger to pierwszy z trzech maluchów Stellantisa. Dostępny jest zarówno jako elektryk, jak i model spalinowy. Wewnątrz znajdziemy zupełnie nowy styl Jeepa, którym chce przyciągnąć do salonu kolejnych klientów. Sprawdzamy, czy może mu się to udać.

Toyota Corolla Cross

Aż trudno uwierzyć, że tak długo czekaliśmy na podniesioną Corollę. Ma ona wpisać  się w lukę pomiędzy C-HR i RAV4. Dodajmy do tego sprawdzony układ hybrydowy i przestronne wnętrze, a okaże się, że Japończycy mają w segmencie bardzo mocnego zawodnika.

Seres 3

Elektryczny SUV z 18-calowym prześwitem wpisuje się w oczekiwania klientów, co widać po wynikach sprzedaży tego pojazdu. Seres, pomimo swojego egzotycznego pochodzenia nie odstaje od innych propozycji w segmencie.

Wypełnij formularz

Zostaw nam swoje dane, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie. Dane nie są obowiązkowe, jeśli chcesz jedynie oddać głos

Artykuły

Dziennikarze wybrali najlepsze auta na rynku. Oto laureaci

Dziennikarze Autokult.pl i Autocentrum.pl znów zebrali się, by wybrać najlepsze samochody 2023 r. Do starcia stanęły 32 modele rywalizujące nie tylko w kategorii głównej oraz internautów, ale także w tematycznych kategoriach, do których zgłaszane były przez importerów. Oto laureaci.

Jest idealny do miasta. Potrafi palić nawet 5,5 l/100 km

Choć słowa "Jeep" i miejski mogą nie iść w parze, to najmniejszy Avenger udowodnił, że jest świetnym narzędziem do miejskiej dżungli. Dlatego zdobył też tytuł Miejskiego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2023. Co dokładnie oferuje?

Ile kosztuje Jeep Avenger i jak wypada na tle konkurentów?

Samochód Roku Wirtualnej Polski w kategorii aut do miasta został już wielokrotnie nagrodzony również na arenie międzynarodowej. Zerkając w cenniki, sprawdziliśmy, ile jest wart i jak wypada na tle swoich konkurentów.

Prezes marki Jeep w Polsce o Miejskim Samochodzie Roku Wirtualnej Polski 2023

Jeep Avenger zdobył tytuł Miejskiego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2023. Janusz Ellert, prezes marki w Polsce, wyjaśnił w krótkim wywiadzie, jakie zalety oferuje nowy model i dlaczego wybór tego auta jest słuszny.

Jest produkowany w Polsce. Zdobył nagrodę Miejskiego Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2023

Jest kompaktowy, ma napęd idealny do miasta, a do tego zaskakuje bogatym wyposażeniem i przestronnym wnętrzem. Jeep Avenger pokonał rywali w kategorii na Miejski Samochód Roku Wirtualnej Polskie 2023. Co więcej, jest to model, który powstaje w polskiej fabryce.

Miejski Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023. Zwyciężył model produkowany u nas

Miejskie SUV-y to segment, który stale zyskuje na popularności. Klienci chcą modnych, dobrze wyglądających i praktycznych samochodów o wszechstronnym charakterze. Tegoroczny zwycięzca spełnia wszystkie wymagania.