Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022 - Hyundai Ioniq 5

Wyłonienie zwycięzcy spośród blisko 40 kandydatów należy do niezwykle trudnych. Mnogość aspektów, które musimy wziąć pod uwagę, doprowadziła nas do długiej i gorączkowej dyskusji. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że na tytuł Samochodu Roku Wirtualnej Polski 2022 zasługuje Hyundai Ioniq 5.

Autor: Filip Buliński 09 06 2022

Jeszcze niedawno koreański producent nie był kojarzony jako pionier nowoczesnych rozwiązań. Hyundai Ioniq 5 na dobre zmienił ten stan rzeczy. Jego niespotykany i futurystyczny wygląd to tylko wstęp do tego, co nas czeka.

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2022 - Hyundai Ioniq 5

Dostaniemy tu nie tylko bardzo wydajny układ elektryczny czy zasięg, który pozwala bez obaw udać się w trasę, ale także parametry ładowania odbierające argument o konieczności długiego oczekiwania na ładowarkach. Hyundai przyjmie moc do 350 kW, co pozwala uzupełnić akumulatory do 80 proc. w zaledwie 18 min, które spędzimy na rozkładanej z fotela pasażera leżance.

Ale to nie wszystko, bo możemy do Ioniqa 5 przyłączyć także zewnętrzne odbiorniki prądu. Tym autem Hyundai pokazał, że jest poważnym graczem, który może rozdawać karty i nadawać kierunek w dalszym rozwoju elektromobilności. Dlatego wybraliśmy go Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2022.