Kia EV9
SPONSORZY: veo Audioteka Audioteka
wróć do kategorii

Rodzinny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2024 – Kia EV9

Samochód rodzinny powinien być przede wszystkim przestronny, ergonomiczny i pakowny. W końcu musi zmieścić na pokładzie całą rodzinę, znosząc nie tylko trudy dnia codziennego, ale także dalekie podróże. Kia przygotowała pasującą odpowiedź.

12.06.2024

Poznaj wszystkich laureatów Samochodu Roku Wirtualnej Polski

Kia EV9 od razu była projektowana jako samochód siedmioosobowy, więc nikt nie będzie czuł się poszkodowany, gdy przyjdzie mu zasiąść w trzecim rzędzie. EV9 może być dostarczona w układzie 2+3+2 oraz 2+2+2. Jeśli postawicie na wariant 6-osobowy nadal macie wybór w kwestii rodzaju foteli. Wariant Lounge za 7 tys. zł ekstra dostarcza wam siedziska, które można z łatwością obrócić o 90 stopni w stronę drzwi lub o 180 stopni, dając ustawienie w kierunku przeciwnym do jazdy.

Ale to nie koniec, bo jeszcze do wyboru macie pakiet Lounge, który oznacza dwa indywidualne siedziska w drugim rzędzie, które mogą zmienić się w leżanki. Nie zapomniano o podłokietnikach (jak u konkurencji), a dodając do tego wyciszenie, okaże się, że EV9 skutecznie buduje swój wizerunek naprawdę komfortowego jachtu drogowego. Koreańczycy zadbali o pasażerów – kierowca ma nawet możliwość wzmocnić swój głos przez głośniki, żeby ułatwić komunikację z ostatnim rzędem.

Nie trzeba bać się też długich tras, bo choć zużycie energii jest duże, równie duży jest akumulator – ma prawie 100 kWh, a dzięki instalacji 800 V można go naładować do 80 proc. w nieco ponad 20 minut. Nawet najbardziej niecierpliwe pociechy będą w stanie wytrzymać taką przerwę.

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9

Kia EV9