Technologiczny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021

Motoryzacja i technologia od zawsze szły w parze, ale jeszcze nigdy nie były tak blisko. Nie bez przyczyny coraz więcej osób nazywa samochody "komputerami na kołach". W tej kategorii szukaliśmy auta, które nie tylko wprowadza na rynek coś nowego, ale również wyznaczy standardy dla konkurencji. Tym autem jest Mercedes-Benz Klasy S.

Autor: Michał Zieliński 30 06 2021

Flagowa limuzyna ze Stuttgartu od zawsze sięgała po najnowsze zdobycze technologiczne i nie inaczej jest tym razem. Duży ekran w kabinie dziś staje się standardem, ale Mercedes proponuje panel wykonany w technologii OLED. Wyświetla on interfejs zaawansowanego systemu MBUX, który można obsługiwać głosowo za pomocą świetnie działającego asystenta.

Technologiczny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Mercedes-Benz Klasy S

Największe wrażenie robi jednak duży, 77-calowy ekran head-up, który wyświetla na szybie najważniejsze informacje dla kierowcy, wykorzystując do tego rozwiązania z dziedziny rozszerzonej rzeczywistości. To tylko mały fragment funkcji, dzięki którym nowa Klasa S została nazwana Technologicznym Samochodem Roku Wirtualnej Polski 2021.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl